Leica Ivesta 3 -stereomikroskooppi
Ylivoimainen kuvan laatu, syväterävyys ja käytön helppous
Leica Ivesta 3 -stereomikroskoopin ainutlaatuinen Fusion optics- ja APO-korjattu optiikka tekevät mikroskoopista sarjansa parhaan työkalun visuaaliseen tarkistukseen.
Monipuolinen
Ivesta 3 -sarjan mikroskoopit saa tarpeen mukaan joko ilman kameraa, kameraliitännällä (C-mount) tai integroidulla kameralla varustettuna. Mikroskoopissa on laaja zoom-alue (6x-55x), integroitu 1x-optiikka ja pitkä 122 mm työetäisyys. Zoom-aluetta ja työetäisyyttä voidaan muuttaa lisäoptiikalla.
Helppokäyttöinen
Mikroskoopin optiikkaosassa on sisäänrakennettu 1x-objektiivi ja okulaariputket. Zoomissa on selkeät pykälät eri suurennoksille, ja integroidun kameran sisältävässä mallissa koodattu zoom, jolloin esim. mittaukset skaalautuvat automaattisesti.
Tuote on saatavilla näissä maissa:
- Suomi